Krízová linka pomoci poskytuje anonymnú a bezplatnú psychologickú pomoc pre ľudí v kríze v súvislosti s COVID-19 prostredníctvom videa každý deň od 9:00 do 19:00.

Čo sa stane, ak Vás kontaktujem cez video?

  1. Ak ste sa rozhodli kontaktovať našu linku prostredníctvom videa, odporúčame vopred skontrolovať kvalitu internetového pripojenia, dostupnosť mikrofónu, videokamery a reproduktora, slúchadiel.
  2. Pri pomoci prostredníctvom videa pre Vás už do pár dní spustíme jednoduchú aplikáciu na realizáciu video poradenstva.
  3. Pre spojenie sa s naším pracovníkom na video poradni je momentálne potrebné, aby ste zaslali žiadosť o video- kontakt na email poradna@ipcko.sk. Obratom Vám zašleme odkaz/link, ktorý Vás presmeruje na video s naším odborníkom. Video hovor nefunguje na internetovom prehliadači Safari.
  4. Váš hovor prijme skúsený, odborne trénovaný pracovník Krízovej linky pomoci. Zoznam členov video pomoci nájdete TU a môžete sa tak dozvedieť viac o človeku, s ktorým budete viesť rozhovor.
  5. Pracovník Vás na linke privíta, predstaví sa Vám a opýta sa Vás na to, čo Vás na linku privádza.
  6. Je len na Vás, ako rozhovor začnete, o čom sa chcete rozprávať, na aké otázky odpoviete a aké informácie budete s pracovníkom linky zdieľať. Pracovník linky Vás bude počúvať, bude sa snažiť porozumieť Vašej situácii, poskytne Vám podporu a bude Vás sprevádzať na ceste za možným riešením.

Čo ak sa nemôžem pripojiť na video?

V prípade, že máte so skontaktovaním sa s naším pracovníkom prostredníctvom videa ťažkosti, opätovne skontrolujte kvalitu Vášho internetového pripojenia, funkčnosť webkamery, mikrofónu a reproduktoru. Pokiaľ je všetko v poriadku, pokúste sa nášho pracovníka kontaktovať opätovne alebo použite iný druh pomoci (chat, email, telefón). Pokiaľ ste Vy alebo niekto vo Vašom okolí v bezprostrednom ohrození zdravia alebo života, neváhajte kontaktovať 112.

Pri rozrušenosti a stresovej situácii vyskúšať môžete jedno z nižšie uvedených upokojujúcich cvičení.

Zásady pomoci poskytovanej cez video

Video je jednou z foriem pomoci poskytovanej na Krízovej linke pomoci. Video rozhovor je spomedzi foriem dištančného poradenstva najbližší stretnutiu tvárou-v-tvár. Umožňuje Vám vidieť sa s pracovníkom linky a zároveň s ním komunikovať v reálnom čase.

Pre video psychologickú pomoc platia Podmienky používania a Etický kódex na Krízovej linke pomoci. S kontaktovaním nášho pracovníka na video krízovej linke automaticky vyjadrujete súhlas s podmienkami.

Tím video poradenstva

Mgr. Katarína Vincová
psychologička
Mgr. Alexandra Emma Csala
psychologička
MUDr. Aneta Kubranská, PhD.
vyškolená poradkyňa
Mgr. Jaroslava Macková
psychologička
Mgr. Gabriela Pokorná
psychologička
Mgr. Daniela Pikulová
psychologička
Mgr. Karola Martáková
psychologička
Mgr. Miroslav Adamčík
vyškolený poradca
Ivana Klimentová, PhD.
sociálna pracovníčka

Často kladené otázky

Možno máte v mysli otázky typu: „Čo keď ma vysmejú? Budú ma brať vážne? Čo ak môj problém nie je dostatočne vážny?“ Môžeme Vás uistiť v tom, že na Krízovej linke pomoci (KLP) sa nestretnete s výsmechom ani podceňovaním Vašich slov, situácie a pocitov. Napriek tomu, že je KLP určená predovšetkým pre ľudí v krízovej situácii v dôsledku pandémie koronavírusu, nestretne sa u nás s odmietnutím ani človek v inej krízovej situácii.

Menu